topeltlõug 02.04.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Lugupeetud Dr. Kristel Ehala-Aleksejev!

Olen 18. aastane neiu, 161 cm pikk ja kaalun 53 kg, seega pole ka ülekaaluline, aga mind häirib väga lõua all olev padjake-lott. See pole küll lõtv, kuid muudab näo selliseks, nagu oleksin turses. Ma ei maga padjaga ja olen proovinud ka mõningaid harjutusi, näiteks nö. tähestiku suuga kirjutamist õhus. Kahjuks mingit muutust siiani märganud pole.Kas sellisele probleemile võib leiduda lahendust, või aitaks vaid kehakaalu vähendamine?

Ette tänades, M.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete oma vanusele ja pikkusele vastavalt igati kohases kehakaalus, mistõttu võib kaalulangetamine kasu asemel pigem kahju tuua. Lõua-alune padjake on ilmselt tingitud teie näoehituslikust eripärast. Harjutused on kindlasti omal kohal ja aitavad hoida lihaste head toonust, kuid ei pruugi teie jaoks esinevat probleemi täiesti kaotada. Siiski tasub neid regulaarselt teha.
Heade soovidega, dr.Ehala