Laisk soolikas 31.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Selline küsimus, et kui olin umbes 12 aastane juhtus nii, et ei käinud umbes kuu aega WC ning tulemuseks oli jämesool väljaveninud. Sellest ajast on probleemid kõhukinnisusega. Kui olin umbes 20 aastane (momendil 31), käisin arsti juures, ning nemad soovitasid operatsiooni kasuks, et siis väljaveninud osa ära lõigata. Keeldusin, sest nädalas korra või kaks tli ikka ise veel välja küll(wc-s käidud). Kuid nüüd on asi nii hull, et juba teist aastat järjest elan ainult lahtistavate teede peal(senna tee). Kui teed ei joo, siis ei teki enam tunnetki, et häda oleks. Sellega seoses on mul raske ka normaalses kaalus püsida. Kardan, et varsti pole ka teedest enam abi, et kas peaks ikka operatsiooni kaaluma või on veel mingeid võimalusi?
Ette tänades,
Pille

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Taolise (arvatavalt siiski kaasasündinud) sooleprobleemiga on operatsioon teatud puhkudel päästvaks lahenduseks, et tööst eemal olev sooleosa opereerida ning tagada ülejäänud soolele uuesti normaalne töörütm. Arvan, et peaksite kindlasti pöörduma antud probleemiga arstile ning kui diagnoos leiab kinnitust ja vajadus operatsiooniks püsib, siis selle ka läbi viima.
Heade soovidega, dr. Ehala