5 aastaga juurde 20 kg 17.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere,
olen viie aastaga jätkuvalt kaalus juurde võtnud, kuig järgin mida suhu pistan. olen pidanud ka mitmeid dieete, kuid tulutult. hakkasin isegi ujumas käima, aga kaal ikka kasvab. olen kuulnud veregrupi dieedist ja et see on tõhus. mida sellisest dieedist arvata ja mis on need toitained mida peaks B-grupi verega sööma või kust saaks selle dieedi kohta infot?
tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui soovite teada veregrupi dieedist, siis selle kohta on müügil raamatud, mis annavad ülevaate antud režiimist. Kui olete püüdnud erinevaid dieete, aga tulutult, siis on ehk mõistlik ennem järgmise juurde asumist üle vaadata oma päevamenüü ning vajadusel nõu küsida. Pikas perspektiivis võivad teie katsetused ainevahetuse täielikult paigast viia. Samuti ei saa kindel olla, et dieedid tagavad ka vajaminevate toitainete kättesaadavuse. Seega, ennem kui uuega katsetate, püüdke siiski ülesse leida võimalikud nõrgad lülid praeguses toitumises. Kaalukaotus ei saa olla eesmärk omaette, vaid pigem tuleb sellest teha programm, mis viib muutusteni kogu senises elurežiimis ning see programm ei saa kuidagi olla lühiajaline.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev