seedimine 25.02.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere.
ma olen 20-aastane noor naine ja minu seedimine on täielikult korrast ära.
kõht on pidevalt kinni, gaasid, kõrvetised ja raskus tunne kõhus on igapäevane.
olen proovinud erinevaid seedimist ja ainevahetust kiirenevaid preparaate aga need ei mõju.
ma olen ka ülekaaluline, mitte küll palju aga ikkagi ja kaalist allavõtmine on lootusetu tegevus.pidev söögiisu ja mitte midagi välja ei tule. tavaline on kui ma korra nädalas kakal käin.
ma kasutan ka kõhulahtisteid,u.2-4 korda kuus aga ainult siis kui ma pole üle nädala kakal käinud.
ma olen mõelnud et äkki aitaks klistiiri tegemine või siis on mul äkki soolestik umbes.
palun abi.. ma ei oska enam ise midagi teha mis aitaks
ette tänades: kadri

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Selle kirja põhjal üksi on teile raske soovitusi anda, sest vaja oleks rohkem andmeid (kaal, kasv, mis ajast kaebused esinevad, teie toitumis-liikumistavad, jm). Kõrvetised võivad olla aga mao-söögitoru haigestumuse tunnuseks, mis vajaks samuti väljaselgitamist.Tulge vastuvõtule ja püüame koos lahendusi leida. (tel:533 18 008)
Heade soovidega, Kistel Ehala-Aleksejev