Kaalutõus reisil 21.02.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Elasin ligi aasta aega Aafrikas, kus (arvatavasti sealsest toidust tingituna) kõikus kaal pidevalt üles-alla u 7 kg ulatuses. Enne Eestisse tagasi tulekut tõusis kaal jälle ja Eestis olles kaalutõus isegi jätkus, nüüdseks on kaal isegi üle 10 kg suurem kui enne ära minekut, kuigi söön samasugust toitu nagu varem (mulle ei meeldi väga süüa saiatooteid, magusat söön vahel, meeldib süüa kala ja piimatooteid). Trennis ma pidevalt ei käi, kuid seda ei teinud ma ka enne. Ma pole kindel, kas need on omavahel seotud, aga viimasel ajal on tekkinud ka toiduallergiaid (ei ole veel teada saanud, mille vastu täpsemalt).

Oskate äkki öelda, millest tulenevalt on kaal nii palju tõusnud ja kuidas saaks seda langetada? Kas see on seotud äkki kliimavahetustega, toiduvahetustega vms?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Selleks et oletada, millega teie kaalukõikumised seotud võivad olla vajaksin enam andmeid kui teie kirjas välja toodud (teie sugu, kaal, pikkus, toitumistavad, jm). Kindlasti ei ole pidev kaalukõikumine ja eriti sellises ulatuses normaalne ning viib juba iseenesest ainevahetuse tasakaalust välja.Kui olete välja selgitanud oma allergiate põhjuse, võite tulla konsultasioonile et püüda üheskoos üle vaadata teie menüü ja teha sinna vajalikke parandusi (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev