Ema on 20 kg ülekaalus :S 31.01.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mu ema on 170 cm pikk ja kaalub 115 kg.... sooviks teada, kuidas saaks teda motiveerida kaalust alla võtma sest ise ta üritab üritab siis lööb käega.. et kas on mõni lihtne moodus või soovitus, et ta võtaks mu nõu kuulda ja motiveeriks end eelkõige ise!

Ette tänades,
Liina

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
See on ütlemata kena, et ema aidata soovite, kuid ainuüksi teie motivatsioonist jääb siinkohal väheks. Tema aitamiseks ja mõtlemise ümberkõlastamiseks peate teatud mõttes ise ema rolli enda kanda võtma. See tähendab, et peate vähehaaval ja kannatlikult seletama ja selgitama, miks kaalulangetamine talle kasulik on. Soov midagi muuta peab aga tulema temalt, sest muidu on projekt juba algusest läbikukkumisele määratud. Selline toetaja roll pole sugugi kerge ning leida ülesse niinimetatud õiged punktid, millele vajutamine aitaks, samas valmisolek pidevaks innustamiseks-mõistmiseks nõuab sageli rohkem kui lihtsalt head tahet. Proovida aga tasub alati. Vajadusel olete igal ajal teretulnud konsultatsioonile.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev