Miks ma korraga õgin? 28.01.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on juba pikemat aegae selline imeli problee. Ma võin süüa korralikult kolm korda päevas või rohkemgi. Ja siis õhtul kella 12.00-23.00 ajal tuleb väga hull sööögiisu peale. Ja siis võin süüa kõike magusat soolast ja nii palju et hakkab endalgi halb.
Ja kui üritaksin 2 kilo maha võtta siis nädal aega võin korralikult toituda nagu ettenähtud ja siis jälle läheb käest är ja korraga õgimine tuleb peale..alustuseks on alati magusa isu...ja siis kõik soolased ja rasvased asjad ka.Ma ie tea selline tunne nagu hea meelega õgiks ja oksendaks välja aga ei saa seda ka. Endale tundub see nagu mingise sööögihäirena ja ei oska ise mõelda mida ma söön....see võtab täielikult kontrolli minu mõistuse üle ja 15 minutiga võin õgida ennast nii täis et ei jaksa liiikudagi.,,,
Ma ei tea ma võtsin eelmine nädal niivisi 5 kilo juurde ja nyyd kaalun 60 kilo...pikkus on 166 ,,ei ole väga ülekaalus aga nädalaga 5 kilo tekitab ikka muret küll!

Aitäh äkki oskate nõu anda!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Ühe kirjaga teie muret ei lahenda. Sellise probleemiga tegelemine on pikema-aegne projekt. Seega kutsun teid vastuvõtule (tel:533 18 008).

Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev