Söögiisu ja söömine 26.01.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen pikemat(üle poole aasta) aega hädas oma söögiisu ja söömise pärast enne "päevi". See algab juba paar nädalat enne päevi ja kestabki kokku umbes kolm nädalat. Sellel ajal ma mõtlengi kogu aeg, et mida veel süüa, eriti magusat. Isegi siis kui kõht on nii täis söödud, et pistaks või näpud kurku, et kergem hakkaks, mõtlen samas, et mis ma järgmisena külmkapist võtaks. Endal on vastik juba, et selline õgard olen ja muidugi kaal ka tõuseb. Olen teinud läbi Prefemine kolme kuulise kuuri, aga see ei aidanud. Tegelen regulaarselt ka tervisespordiga, aga ka see ei aita.
Kas on olemas midagi leevendavat sellise probleemi jaoks?

Ette tänades

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Söögiisu tõus enne päevi on iseloomulik paljudele naistele, kuid kolm nädalat moodustab siiski kolmandiku kogutsüklist ning siinkohal oleks mõistlik üle vaadata oma toitumisharjumused. Kas vaatamata suurele toidukogusele saate siiski kätte kõik vajaliku, mida toit andma peaks? Mõnikord aitab ka toitumispäeviku pidamine, kuhu võiks lisaks tarbitud söögile kirja panna oma emotsioonid ja mõtted, mis on seotud söömisega. Kas kõht oli sööma hakates tõepoolst tühi, kui palju korraga sõite, kas sööte rohkem kui olete stressis, jne? Sellised mäkmed aitavad ennast pisut kõrvalt jälgida ning kindlasti ei tasu sedalaadi ülestähendusi süüdlase pilgul vaadata. Kui oma nõust väheks jääb, olete alati oodatud konsultatsioonile (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev