mida teha??? 13.01.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

olen teinud sörkjooksu peaaegu 2kuud 30-45.min. iga päev ja ka toiduga tugevalt piiranud.....st.peale kella 18 ei söö ja muidu ka minimaalselt-hommikul kohv võileib,lõunal kodujuustu toorsalati ja tüki kala või lahja lihaga,õhtul väike taldrik sooja toitu,jälle võimalikult lahjat,vahepeal mõni puuvili ka.Sellest ajast pole mul siiski üle poole kilo kaalu alla läinud....mis on valesti,võib olla on keha säästureziimil hoopis või söön ikka liiga palju?Samas kui trenni ei teinud,vedelesin niisama ja sõin julgemalt,püsis kaal samasugune.Siiski tahaksin väga kõhnemaks saada,olen 47a.naine ja kaal on 164cm juures 75kg.Ehk oskate mingitki nõu anda,oleksin väga tänulik!Maila

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nagu arvate ka ise, tundub ka mulle teie kirja järgi, et olete liialt järsku ning pisut radikaalselt muutnud omi harjumusi ja seega viinud organismi säästurežiimile. Üks asi, mis silma torkab on ka hommikusöök, mis võiks kindlasti pisut mitmekülgsem ja kaloorsem olla, et tagada organismile päevatööks vajaminev energia. Soovitan teil pidada mõnda aega toitumispäevikut ning seda siis analüüsida, lisades sinna juurde ka liikumisele-sportimisele kulunud aja. Alati olete oodatud ka konsultatsioonile, et üheskoos võimalikke lahendusi leida (tel: 53318008). Vajaminev kaalulangus oleks kuskil 10. kilo piirimail, kuid seda tuleks kindlasti planeerida pikema aja peale, et anda kehale aega uute tingimustega harjumiseks.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev