Ülekaalulisus, süda... 10.01.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen väga mures oam mehe pärast ja soovin teda väga aidata. Me oleme juba 8 aastat koos elanud. Kui tutvusime, kaalus ta 100kg, mis on tema pikkuse kohta 197cm täiesti normaalne kaal, kuid ta on järjest rohkem kaalus juurde võtnud nende aastatega, kusjuures toitub nagu alati ja ta ei söö hullult palju. Praeguseks kaalub ta juba 130kg:( Ta on 31 aastane eesti mees, juhtival töökohal töötav, rõõmsameelne inimene ja hea mees. Viimasel ajal on ta hakanud raskelt hingama, ma kardan, et tal tulevad probleemid südame rasvumisega vms, nii väga kardan ja ei taha, et temaga midagi juhtuks, palun aidake! Soovin, et ta pöörduks mõne tõelise asjatundja või professionaalse arsti poole, mitte ei peaks ootama kusagil tavalises polikliinikus kuude viisi...Kes on selle ala proff, keda te soovitate? Raha ei oel oluline! Olen kuulnud, et kusagil Tallinna erahaiglas tegutseb keegi professor Levin? Kas te teate, kust teda leida võiks? Teie vastust oodates...

murelik naine Tallinnast

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tänases Eestis on õige mitmeid arste, kes tegelevad ülekaalu ja toitumisprobleemidega, sealhulgas dr. Levin ning internetist leiate kindlasti vajalikku informatsiooni. Mina võin teile pakkuda toitumisnõustamist koos üldtervisliku seisundi analüüsiga, püüdes selgitada, kas kaalutõus on seotud toitumisharjumuste või mõne kõrvalekaldega organismis (Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna osakond, Gonsiori 3, tel: 53318008).
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev