PAASTULAAGER 04.12.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

OLEN 170 JA KAALUN 110 SOOVIKS RASVU MAHA , MÕTLESIN MINNA KAHEKS NÄDALAKS PAASTUMA AGA KUHU EHK SOOVITATE ,OLEN 50 MEES

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete tugevalt ülekaaluline ning olles teiega aus, siis paastulaager siin üksi ei aita. Esiteks tuleb teil iseendale väga täpselt vastata, millise tulemuseni jõuda soovite ning kas olete ka valmis tegema püsivaid muutusi oma söömis- ja liikumisharjumustesse kuna viimased on eelduseks parima võimaliku tulemuse saavutamisel. Ehk aitab teid oma otsuste tegemisel teadmine, et iga lisakilo tõstab riski haigestuda erinevatesse kroonilistesse haigustesse ning teie, piltlikult öeldes, lisapagas on suurem kui 30. kilo. Selleks, et saavutada püsiv kaalulangus soovitud näiduni on vaja kuid, et meie organism harjuks uue olukorraga ja võtaks selle omaks. Väga kiirelt langenud kilod tulevad aga kahjuks ka kiirelt tagasi. Paastulaagris kaotatakse kaalu küllalt kergelt ja lühikese ajaga, kuid see on taoliste protsetuuridega kohanematule organismile omamoodi šokk ning meie keha võtab teatud mõttes sisse kaitsepositsiooni. Juhul kui otsustate paastumise kasuks ning see teile sobib, siis on ka paastuperioodi järgselt vaja teha jätkuvaid muutusi oma igapäevamenüüssse ning liikumisharjumustusse. Mis puutub paastulaagri valikusse, siis selle jätaksin ikkagi teie enda otsida ja otsustada.
Vajadusel saate tulla aga alati konsultatsioonile kui vajate nõu oma toitumisharjumuste muutmiseks.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev