mao eemaldus 27.11.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen ülekaaluline ja arst soovitas mao osalist eemaldamist-mis on selle tagajärg ja head ja halvad küljed

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Mao osaline eemaldamine on radikaalne ravimeetod ning sellega kaasnevad tõsiseltvõetavad kõrvaltoimed, millest olulisemad on mitmete, organismile vajalike ainete imendumise häired. Samas võivad lõikusega kaasneda aga ka muud, normaalset seedetegevust pärssivad protsessid. Taoline operatsioon võetakse kasutusele siiski juhul kui kõik teised võimalused on ära proovitud ning samuti ei sobi see kõigile patsientidele teiste, juba eelnevalt diagnoositud haiguste tõttu. Pisut leebem variant on mao mahu vähendamine spetsiaalsete balloonide ning rõngassüsteemide abil, kuid sellelgi on omad kaasuvad kõrvaltoimed. Mõlemat tüüpi vahelesekkumise puhul tuleb väga täpselt otsustada , kas saadav kasutegur ületab võimalikke kõrvaltoimeid. Kuna ei saa öelda, millise astme ülekaaluga teie puhul on tegemist ning milliseid kaalulangetamise-kontrollimise variante olete varem proovinud, siis on raske hinnata teie riske. Kokkuvõttes, ennem kui otsustate taolist tüüpi lõikuse kasuks, tasub konsulteerida kõigi muude võimalike ning enamjaolt organismile ohutumate kaalulangetamise viiside osas.
Parimate soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev