Kõhuvalu 07.01.20 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, 3 kuud tagasi hakkasin alakõhus tundma ebamugavus tunnet, peale sööki oli pikalt täiskõhu tunne, praegu sama lugu, peale füüsilist pingutust on veelgi raskem olla, võtsin omeprosooli, ole n käinud gastroskoopias, ei leitud miskit, käisin eraarsti juures ultrahelis sammuti ei leitud midagi, vereproovi korras, peiteveri sammuti. Üldiselt koguaeg kõhus pinge tunne. Ainevahetus on aeglasemaks jäänud. Enne kaebusi ei söönud hommikuti paar kuud, ning tarbisin palju kohvi, energiajooki, suitsetasid. Praegu söön hommikuti ja 1 tass kohvi. Suitsetan. Perearst määras duspatalin, apteekides seda praegu pole saadaval. Mure tervise pärast, suur ja stress sellepärast. Enne kaebusi sammuti oli stressirohke periood. Kas võib asi olla psühholoogiline või on ärritunud soolesüdroom, või mis uuringuid võiks veel teha? Ette tänades

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Saan teie kirja põhjal aru, et valud olid alakõhus (3 kuud tagasi hakkasin alakõhus tundma ebamugavus tunnet), mitte ülakõhus. Antud uuringud, mida mainite, seonduvad pigem ülakõhu kaebustega. Kui ebamugavus ja valu on tõesti pigem alakõhus, võiks mõelda ka meestearsti konsultatsioonile. Kui tegu on väikese näpuveaga kirjas ja ebamugavus ning valu on seotud ikkagi ülakõhuga, tasuks pöörduda toitumise osas konsultatsioonile ning vaadata üle, kas selles osas peaks ja saaks mingeid muutusi teha, mis võiksid enesetunnet parandada.
Parimatega, dr. Ehala