Kõhupuhitus 20.07.19 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, selline mure, et mõnda aega tagasi on tekkinud peale igat söögikorda kõhupuhitus, kuigi pole sellist tunnet et kõht on täis, et sööks veelgi. Ja paha higilõhn on tekkinud. Kas on võimalik, et kas organism mingisugust toitainet ei seedi?!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui kõhupuhitus tekib tõepoolest peale kõiki söögikordi ei saa küsimus olla ühes toiduainete grupis või mõnes kindlas toiduaines. Seetõttu tasub ennast siiski veidi täpsemalt jälgida. Milliste toitudega on kaebusi enam ja kas roogade valmistamisviis mõjutab enesetunnet. Kas peale kõhupuhituse on veel mingeid kaebusi: seedeprobleemid, kõrvetised, vmt. Seedimine võib seonduda stressi ja magamatusega. Kui teie elus on hetkel pingeline periood võib see olla üheks seedeprobleemide põhjuseks. Samuti võivad seedetegevust mõjutada hiljutine antibiootikumi kuur.
Higilõhna muutuse osas tasub esmaselt vaadata üle oma päevane vedelikutarvitamine.
Kui kaebused püsivad tuleb siiski pöörduda arsti vastuvõtule, et teha täpsustavad uuringud.
parimatega, dr. Ehala