Seedimisprobleemid 15.07.19 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mind on pikka aega vaevanud kõhupuhitus ja kõhuvalud. Vahel läheb teadmata põhjusel ka kõht lahti. Enda teada kaseiini-või laktoositalumatust ei ole, sest kõht ei lähe alati pärast piimatoote söömist lahti, kuigi valutab pärast piimatoodete söömist tihti. Samas, alati kui kõht lahti läheb, siis enne seda olen söönud piimatoodet. Vahel olen enne kõhulahtisuse tekkimist tarbinud kohvi.
Olin 2 aastat tagasi buliimik ja tarvitasin pidevalt kõhulahtisteid, näiteks Bisacodil'i, Guttalax'i, Lactulose-Ratiopharm'i ja Duphalac'i. Kas see on seedimist kuidagi püsivalt mõjutanud?
Enne buliimiat kippusin üle tarbima piimhappebaktereid sisaldavaid tablette, mille tagajärjeks oli kõhuvalu-ja lahtisus.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Probleemne söömismuster võib kahjustada seedetrakti, kuid kas need muutused pöörduvad, saab öelda ikkagi peale uuringuid. Antud kaebustega tasub esialgu pöörduda oma perearsti poole, kes saab vajadusel suunata edasi gastroenteroloogi vastuvõtule.
Ilma uuringuteta kahjuks mingeid otsuseid teha ei saa.
Parimatega, dr. Ehala