Ülekaal, kõrge insuliin, diabeedi risk 09.04.19 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26-aastane neiu. Ülekaaluga on probleeme peaaegu terve elu olnud. Kogu aeg võtan alla ja seejärel uuesti juurde. Ei suuda enam selles kaalus elada.. ega ei tahagi väga. Insuliin veres on 5 korda normist kõrgem. Alati tahan süüa. Näljatunne on pidev, kogu aeg. Ei saa sellega juba võidelda. Kaal on 115, pikkus 176. Öeldi, et varsti on diabeet, kui kaalust alla ei saa.. Aga mina ei tea, kogu aeg nutan, närvid on läbi. Ei tea, kus abi otsida. Endokrinoloog määras Metformini.. seda võtan.. toitumisnõustaja juurde öeldi minna oma raha eest ning sama ka psühholoogi juurde.. Aga kes aitab? Ei tahaks selle diabeedi pärast 50-aastasena ära surra..

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Polütsüstiliste munasarjadega võib sageli olla kaaluprobleeme ning toitumisel on siin küllalt oluline roll. Ise saate oma toitumist analüüsida toitumine.ee lehel oleva toidupäeviku abil.
Mis puudutab psühholoogilist nõustamist, siis perearstidel on oma väike teraapia fond, mille alt patsiente nõustamisele saata, kuid sellest ei jätku väga paljudele. Tasub aga siiski küsida, et kas teie arstil on veel selles aastas vaba ressurssi. Toitumisnõustamist riiklikus süsteemis pole. Kui soovite, võite tulla minu vastuvõtule. Registreerumise kohta saate infot aadressil toitumine@kliinikum.ee Vastuvõtule tulles peaks kaasa olema vähemalt 3-4 päeva toitumis-liikumispäevik.
Parimatega, dr. Ehala