Söögiisu järsk lõpp 17.07.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Viimasel ajal on tulnud tihti ette, et kui ma söön ära u 95% oma tavapärasest taldrikutäiest, siis järsku viimane amps hakkab suus keerlema ja ma tõsiselt kaalun kas välja sülitada või alla neelata lootuses, et välja kõike ei oksenda. Siiani ei ole välja oksendanud aga mõnda aega on süda paha küll. Praegu soojal ajal süüa ei taha üle 1xpäevas (hommikul 10 ajal hommikuhelbed), peale seda sunnin end sööma 12 paiku ja 17 paiku. Kellaajad on tingitud töö ideloomust. Kui 17 paiku ei söö, siis tõusen öösel näljatunde peale üles.
Umbes sama aja eest tekkis mure ka hemorroididega, aga sellel vast seost ei ole?

Tervitades,

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjeldatud kaebuse põhjus võib peituda mõnes mao-sooletrakti probleemis, mistõttu tasuks esmaselt nõu pidada perearstiga, kes saab vajadusel teha uuringud ja/või suunata gastroenteroloogi vastuvõtule. Samas võivad taolised, toitumisega seotud probleemid olla ka psühholoogilist laadi. Probleemi süvenemisel võib viimasel juhul vaja minna ka psühholoogi konsultatsiooni.
Parimatega,
dr. Ehala