Vitamiinide koosmõju 24.05.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada et kui võtan erinevaid preparaate: Biotiin, Raud (Retafer), Seleen/Tsink ja Foolhape, kas peaksin neid võtma erinevatel aegadel või võib mõnda neist võtta ka üheaegselt?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Antud toidulisandid otseselt tugevate antagonistidena (vastanditena) ei toimi, kuid parema imenduvuse nimel võiksite siiski toodud preparaadid erinevate toidukordade vahel ära jagada. Lahku võiksite kindlasti viia seleeni/tsingi ja raua preparaadid.
Parimatega, dr. Ehala