tegelen igapäevaselt füüsilise tegevusega , kiirkõnd 1,5 tundi päevas + 1,5 tundi jalgrattaga sõit aga kehakaal püsib ikka kindlates kilodes . söön 3 korda päevas 6 tunniste intervallidega . 14.04.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

kunagi kaalusin 162 kg peale liikumistegevusega olen kaalu saanud alla kuni 109 kg .
kaalun ennast enne füüsilist tegevust ja peale seda . kui olen käinud kiirkõndi 1,5 tundi kaal väheneb umbes 1,3 kg , rattaga sõites umbes 2 tundi 1,5 kg . peale füüsilist tegevust söön 1,5 tunni pärast . aga kaal on endiselt 109 kg kandis . mull on psoriaasne artriit , minu raviarst dr. kiviväli viimasel vastuvõtul teavitas et eelnevalt tehtud vereproov on normis . mida teha veel , sest tagasi suureks enam ei tahaks .

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete ise juba väga suure töö ära teinud, aga võib olla, eelnevat rasket rasvumist (KMI>40) arvesse võttes, et vajate toitumise osas veidi teistsugust lähenemist kui need, kes püüavad toime tulla väiksemate kaalutõusudega. Vajalik oleks hinnata teie tänast kehakompositsiooni ja vaadata üle toiduvalikud. Alles siis saab otsustada, mis oleks teie puhul optimaalne kaloraaž ja millistest kaalulangetamise eesmärkidest saaksime rääkida. Tavapärased arvutuslikud valemid, mida kasutatakse toiduenergia hindamiseks ei pruugi teile üks-üheselt sobida. Seedimise parandamiseks soovitaksin proovida aga apteekidest saadavaid kiudainepreparaate või ka meie endi teadlaste välja töötatud kiudainesegu (http://www.microbiome.ee/img/Flaier.pdf). Kui olete peale treeningut kaotanud > 1 kg, siis on tegu korraliku vedelikukaotusega, mis tuleks ikkagi päeva jooksul vedelikku tarbides tasa teha. Vedelikukaotus on üks halva seedimise põhjustest. Peale treeningut ei näita väiksem kaalunumber kindlasti mitte rasva kaotust.
Soovitaksin teil tulla vastuvõtule. Infot saate meililt toitumine@kliinikum.ee
Parimatega, dr. Ehala