Kaalu säilitamine alakaalus olles 29.11.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Mul on diagnoositud söömishäire (hetkel kuid igapäevaselt üle söönud/oksendanud) ja varsti lähen haiglaravile. Olen 181cm pikk ja küsimus oleks siis selles, kas max 50kg juures oleks mul võimalik nö tervislik olla ehk süüa tervislikult, aga samas säilitada kaalu? Sest olen valmis juurde võtma kuni 50ni,aga üle selle minna ei taha. Sest kui sellise kaalu juurde jäämine pole võimalik, siis oleks ka haiglasse minek mõttetu.
Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Haiglasse minek on igal juhul mõttekas, mis iganes piiranguid te ka kaalu osas endale seate. Kaal, mida soovite hoida on teie pikkuse juures tugevalt alla tervisliku normi. Unustage ehk hetkel aga numbrilised väärtused ja lubage ennast aidata. Söömishäitre mõjutab kogu keha ehk siis nii füüsilist, psüühilist ja vaimset tervist. Ravi eesmärk pole seega ainult kaalukorrektsioon vaid kogu tasakaalust väljas oleva süsteemi korrastamine. Mõnikord piisab vaid toitumise suuremast jälgimisest, kuid sageli on vaja lisaks psühholoogilist nõustamist kui ka ravimeid, mis ajukeemiat tasakaalustavad. Haiglaravi võib kogu pika teekonna alustamiseks olla teinekord parim variant, sest söömishäirega toimetulek nõuab pikaaegset tegelemist,
Heade soovidega, dr. Ehala