Toitumine peale Roaccutane kuuri 15.02.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Hei!

Läbisin just Roaccutane kuuri (8 kuud, 50mg päevas) ja arst soovitas võtta ühendust toiduspetsialistiga, et saada nõu, kuidas toituda edaspidi.
Oskate äkki täpsustada, kas on vaja teha mingeid teste, et teada saada, mis toiduained on vastunäidustatud või on juba teada, mida vältida? Kuna Roaccutane on A-vitamiini preparaat, siis loogiliselt võttes tuleks kasutada toidus võimalikult palju A-vitamiine sisaldavaid toiduaineid?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ilmselt pidas teie raviarst silmas, et vaataksite kellegagi koos oma toitumise üle. Konkreetseid teste praegu soovirada ei saa, kuid kui teie toidupäevikust selguks, et tarbite mingeid toiduaineid liiga vähe või siis liiga palju võib mõnede verenäitajate kontroll vajalikuks osutada (näiteks teatud vitamiinid, mineraalained, vm). Ühtegi toitainet ei tohi oma menüüs tähelepanuta jätta, kuid kindlasti on nahaprobleemide korral olulised A, E,D, C vitamiini kui ka näiteks omega 3 rasvhapete rikkad toidud.
Heade soovidega, dr.Ehala