Mao limaskesta põletik 16.01.07 / Terviseuuringud

Külastaja küsib:

Tere,TÜ kõrvakliinik soetas endale uue aparaadi ,mille abil on võimalik välja selgitada maopõletikke põhjustavat bakterit.
Minu küsimus oleks siis selline, et kas sellega saab uurida ka mao limaskesta põletikku tekitavat bakterit avastada,et ma ei peaks minema 'mõõka neelama'?

Arst vastas:

Kaja Sepp

dr Kaja Sepp

Perearst

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere!

Prof Mart Kulli väitel saab selle aparaadiga teha kindlaks Helicobakter pylori esinemise seedetraktis. Samas ei asenda see uuring täielikult gastroskoopiat ehk mõõganeelamist, sest limaskesta nägemine ja proovitüki võtmine on ka väga oluline mõnikord.

tervitades,
Kaja Sepp