Terviseuuring 27.03.07 / Terviseuuringud

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18a neiu. Peaaegu iga talv olen haige, st. on väike palavik, mis ei taha kuidagi ära kaduda. Ka praegu on mul juba pikemat aega (umbes kuu aega või rohkemgi) palavik: 37,4 - 37,1. Koolis üritan käia, kuigi olen loid ja uimane. Teha ka ei jaksa enam midagi. Lisaks sellele puperdab süda. Olen kuulnud, et on olemas selline uuring, mis näitab ära inimese kõik haigused vms. Tahaks teada, mis on selle uuringu nimetus ja kus seda teha saab (muidugi mõista raha eest)? Ja mida veel soovitate?

Arst vastas:

Kaja Sepp

dr Kaja Sepp

Perearst

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere!

Vabandust hilise vastuse pärast.
Selline palavik ja väsimus näitab mingit põletikukollet organismis enamasti kurgumandlites või põskkoobastes. Kas perearst on analüüsid teinud? Ja kurgu-nina-kõrvaarst vaadanud mandlid,põskkoopad üle? Selline uuring, mis näitab kõik haigused ära, ei ole tavameditsiinis päris kasutusel. Sellist uuringut pakub alternatiivmeditsiin, näiteks homoöpaatia, uuring Birester aparaadiga jt., sellised reklaamid on ajalehtedes. Sellist metoodikat ei oska kommenteerida. Enne oleks mõistlik kurk järele uurida.

Tervitades,
Kaja Sepp