tervisekontroll 21.03.07 / Terviseuuringud

Külastaja küsib:

Kas ma saaksin ka ilma arsti saatekirjata teha tervisekontrolli huvides vereproovi, kopsuproovi j.n.e.,ise selle eest makstes. Elan Pärnus, kus mul oleks selline võimalus?

Arst vastas:

Kaja Sepp

dr Kaja Sepp

Perearst

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere!

Kindlasti saate seda teha ka Pärnus. Aga kui Teil on ravikindlustus, siis kopsupildi eest maksab haigekassa, kasulik ongi olenevalt vanusest teha iga kahe aasta tagant kopsupilti. Ka vereanalüüse saab paluda perearstil määrata, teatud analüüsid on aga kallid ja perearst ei saa neid määrata. Pärnus on näiteks võimalik ka sanatooriumis paluda teha uuringud (Viiking, Tervis) ja saate ka arsti nõuanded lisaks. Tallinna Meestekliinikus saate teha erinevaid vereanalüüse ja kõhuõõneelundite ultraheli uuringut ning südame koormustesti, astmatesti, aga meie ei tee kopsuröntgenit. See-eest on võimalik meestearstiga konsulteerida.
Kui soovite Pärnus ja mitte perearsti, siis minge sanatooriumisse. Kui Tallinnas, tulge meestekliinikusse.
Tervitades,
Kaja Sepp