Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad?

Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)

Ehkki kontsakingad mõjuvad kaunilt, kaasnevad kõrgete kontsade kandmisega teatud ohud. Igal aastal pöördub just kõrgetest kingadest põhjustatud jalavalu tõttu arsti poole sadu inimesi.

Paljud naised ei tunnista enesele kontsakingade kahjulikkust. Asi pole vaid surves kontsale, ega pikaajalistes probleemides, nagu puusa- ja põlvevalud, selgrooprobleemid või luunekroos. Ohtlik on hoopis suure varba moondumine ehk hallux valgus, mis on põhjustatud just kõrgete kontsade kandmisest.

Varvas mitte ainult ei liigu, vaid nihestub ja moondub. Kui nii on juhtunud, siis ainus lahendus on operatsioon - lust tuleb raiuda välja jupp, jalg tuleb keerata paika tagasi ning läbi luu tuleb lükata metallvarras. Hallux valgus on üsna sageli esinev probleem ja seda eriti nende naiste seas, kes on juba aastaid kõrgeid kontsi kandnud. Operatsioonist taastumine võtab aega mitu kuud.

Naistele soovitatakse kontsakõrgust kuni 7 sentimeetrit. Samuti soovitatakse minna kingi ostma päeva lõpus, kui jalad on rohkem paistes - nii saab parema ülevaate sellest, kuidas kingad tegelikult sobivad. 

Teine viga, mida naised kingi valides teevad, on teravatipuliste kingade soetamine. Sellised kingad suruvad varbad kokku, mille tulemusel võib tekkida haamervarvas. Seda saab parandada vaid operatsiooni teel, kus varbaluust lõigatakse välja jupp ning metallvardaga fikseeritakse see taas õigesse asendisse.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Erektsioon - mehe tervise mõõdik Erektsioon - mehe tervise mõõdik (2)