Kas rotaviiruse vastu saab vaktsineerida?

Kas rotaviiruse vastu saab vaktsineerida?

Stuudiokülaline oli hiljuti oma väikese lapsega rotaviiruse tõttu haiglas. Naine uuris, kas selle haiguse vastu saab last ka vaktsineerida ja kui mõistlik see oleks.

Järveotsa perearstikeskuse perearst dr Diana Ingeraineni sõnul saab haigusi jagada tinglikult kaheks: vaktsineerimisega välditavad ja vaktsineerimisega mittevälditavad. Rotaviirus põhjustab peensoole põletikku, mis avaldub kõhulahtisuse, oksendamise ja palavikuna. "Alates juunikuust on võimalik ka Eesti riikliku vaktsineerimiskava raames oma last rotaviiruse vastu vaktsineerida," sõnas dr Ingerainen.     

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)