Ka passiivne suitsetaja võib haigestuda kopsuvähki! (3)

Tervisea Arengu Instituudi andmetel on praktiliselt iga neljas Eesti täiskasvanud inimene igapäevasuitsetaja. Suitsetamine on krooniline haigus, mis on nii psühholoogiline kui ka kehaline sõltuvus. Kas usute, et nikotiin on sõltuvustugevuselt võrdväärne heroiini või kokaiiniga?

nn01.05.14 20:37

või asi selles, et e sigarettide müük pani tõsise paugu sigarettide ostmisele mis on selle tõttu kõvasti vähenenud ju.
sellest lähtuvalt pidi philip morris hakkama vist ise tootma ka e vedelikke?

teata sobimatust kommentaarist
Idiootsus.15.04.14 12:15

Enamus artiklis olevast e-sigarettidega seotud teabest ei vasta tõele, enne eetrisse ronimist võiks ikka veidi kodutööd teha, mitte sellist jama toota.

teata sobimatust kommentaarist
Dr. Juku15.04.14 11:45

Proua Ani võiks enne suud lahti tegemist pisut teemaga tutvuda.

Nikotiin on sigareti suitsu sees ainult üks sõltuvust tekitavatest ainetest. Monoamiinoksüdaasi inhibiitorid on see grupp millega koostööd tehes saab sigareti suits sedavõrd sõltuvust tekitavaks. Omaette on nikotiini füüsilise sõltuvuse tase võrreldav kofeiiniga.

E-Sigareti aurus ei leidu tõrva ega ka vingugaasi. Lisaks on uuringutega tõestatud, et sellel ei ole mõju hapnikuvarustusele, arterite elastsusele ega ka südamerakkudele.

Ainuke tuvastatud mõju tervisele on ajutine kopsu takistuse suurenemine, mida on poole vähem, kui see mida sigareti suitsetamine põhjustab.

Olen ühel meelel sellega, et müüdavad E-Vedelikud peaksid vastama ametlikkele kvaliteedistandarditele aga see häda ei ole seotud E-sigarettidega vaid meie valitsuse ja euroliidu saamatusega.

Siiski on käbedamad riigid juba standardid paika pannud ja kontroll käib. Sealt on tekkinud ka juba usaldusväärsed brändid kelle tooted on ka kavalamatele eestlastele üle interneti kätte saadavad. Kahjuks on aga see E-Sigareti tabu siin Eestis viinud selleni, et keskmine tarbija ei oska valida kvaliteetset toodet.

teata sobimatust kommentaarist