Kas rinnavähk võib tekkida ka meestel?

Kas rinnavähk võib tekkida ka meestel? (1)

Eestis diagnoositakse igal aastal ligi 600 uut rinnavähi juhtu. Kas see võib esineda ka meestel?

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kirurg-onkoloogi, rinnavähi multidistsiplinaarse töögrupi juhi, doktor Riina Kütneri sõnul on ka meestel rinnanibu taga olemas väike näärmekoe alge. 

Igal aastal diagnoositakse 1-2 rinnavähi juhtu ka meestel. Siiski võivad meeste rindu mõjutada ka ületreenimised või steroidide juurdemanustamised. Kui selliseid muresid meestel või poistel tekib, võib julgelt pöörduda mammoloogi poole, soovitas arst. 

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)