Kui pärilik on Alzheimer?

Kui pärilik on Alzheimer?

Räägitakse, et haigus nimega Alzheimer jätab ühe generatsiooni vahele. Nii tundis stuudiokülaline muret, et kui tema vanaemal oli Alzheimer, siis kui suure tõenäosusega võib see ka temal esineda.

Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloog Dr. Mark Braschinsky sõnul on Alzheimer üks sagedasemaid dementsuse sündroomi põhjustajaiks. Alzheimeri tõve puhul tuleb pärilikkust ette vaid kümnel protsendil juhtudest. 


Alzheimerit on võimalik ennetada - elades tervislikult ja oma vaimu aeg-ajalt virgutades ning tehes aju treenimiseks erinevaid ülesandeid või harjutusi.     

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)