Gramm madratsitolmu võib sisaldada 15000 lesta!

Gramm madratsitolmu võib sisaldada 15000 lesta!

Üldjuhul me ei mõtle sellele, et lisaks padja sisule leidub seal ka väikesi kaaslasi - tolmulesti. 1 gramm madratsitolmu võib sisaldada 15000 lesta.

Kodutolmulestad on peaaegu läbipaistvad, 0,2-0,3 millimeetri pikkused ämblikulaadsed pisiolendid. Mõnele inimesele võivad nad kujutada tõsist ohtu, sest põhjustavad allergiat. Tolmulestad võivad tekitada selliseid haigusi nagu allergiline nohu, astma, silmapõletik või atoopilise nahapõletiku ägenemine.

Kuidas end tolmulestade eest kaitsta?

Tekke-patju tuleks vähemalt kord nelja kuni kuue nädala tagant pesta vähemalt 60-kraadises vees või hoida tund aega 60-kraadises saunas või üks kuni kaks ööpäeva kilekotiga sügavkülmikus. Seejärel tuleb allergeenid eemaldada pestes või kloppides.

Sarnaselt tekkidele, patjadele ning pehmele mööblile leidub tolmulesti ka pehmetes mänguasjades. Lisaks tolmulestadele võib pärast haigust pehmetesse mänguasjadesse jääda ka naaskelsaba mune, streptokoki ja stafülokoki baktereid, soolekepikesi ehk kolibaktereid ning muid soolenakkuseid põhjustavaid baktereid.

Seepärast on oluline meeles pidada, et ka pehmeid mänguasju tuleb hooldada samamoodi nagu tekke ja patju - pestes neid kord nelja kuni kuue kuu jooksul 60-kraadises vees või eelistage pehmetele kaisuloomadele kergemini puhastatavaid mänguasju.

Vana padi tuleb välja vahetada 2-3, tekk 5 -6 ja madrats 8 -10 aasta tagant. Meeles tuleb pidada, et lestad ei talu kuivamist, seepärast on soovitav hoida toaõhu suhteline niiskus alla 45 protsendi, mida saab mõõta spetsiaalse kraadiklaasiga. Samuti tuleb meeles pidada oma magamiskohta tihti puhastada. 

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)