Kas vähk võib olla pärilik?

Kas vähk võib olla pärilik?

Stuudiokülaline tundis saates Tohter Olaf huvi, et kas vähi esinemine suguvõsas võib olla pärilik. 

Doktor Vahur Valvere sõnul on vähiriski hindamine oluline, kui vähki on levinud lähiveresugulastel, näiteks emal, tütrel või õel. 

Vähiriski hindamisega tegeleb meditsiinigeneetik, keda võib leida suuremates onkoloogiakeskustes, nagu näiteks Põhja Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikum.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)