Miks tekib hambakaaries?

Miks tekib hambakaaries?

Saatekülaline uuris, et miks hambakaaries uuesti tekib ja suust hoolimata aktiivsest suuhügieenist halba lõhna tuleb.

Kristiina Kiisa hambaravi hügenisti Kristel Laasi sõnul on hambakaaries bakteriaalne nakkushaigus, millesse nakatutakse juba lapseeas. Tavaliselt kandub haigus emalt lapsele ühe lusikaga toitmise teel. 

Päriselt hambakaariesest vabaneda pole võimalik, küll aga saab seda kontrolli all hoida, kinnitas hügenist.

„Inimesed on laisad. Ehkki teoreetiliselt inimesed teavad, kuidas suuhügieeni teostada, siis paraku nad seda siiski ei tee,“ rääkis hügenist. 

Suurimad probleemid, millega hügenist oma töös kokku puutub, on hambakatt, hambakivi ja igemepõletik ehk gingiviit.


Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)