Kas meeste viljatust saab ravida?

Kas meeste viljatust saab ravida?

Meestearst dr Margus Punab selgitas, millised võimalused on viljatusprobleemidega meeste aitamiseks.

Dr. Punabi sõnul võib julgelt väita, et suudetakse aidata 99% viljatuse probleemidega arsti poole pöördunud mehi.

Kolmandikul juhtudel on tulnud muuta vaid mehe elustiili. Samuti on ravitud erinevaid põletikke ja haigusi, toetatud vitamiinide või bioaktiivsete ainetega. Umbes 5 -10% meestest vajavad operatiivset ravi, näiteks kui probleem on munandikoti veenilaiend.

Umbes 50% mehi tuleb aidata laboratoorsetel ravimeetoditel.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)