Mida ütlevad küüned Sinu tervise kohta?

Mida ütlevad küüned Sinu tervise kohta?

Küünte puhul tuleb jälgida nende värvi, paksust ja kuju, sest muutused võivad olla vihjeks sootuks tõsisematele haigustele.

Dermatoveneroloog Dr. Pille Konno sõnul on terved küüned õrnalt roosakad, sileda pinnaga. „Nahk on inimese suurim organ, küüned on evolutsiooniliselt naha derivaadid. Nende põhiline ülesanne on kaitsta sõrme ja varba otsi,“ rääkis dr Konno. „Küünte muutused võivad olla diagnostiliselt vihjeks sootuks tõsisematele haigustele. Küünte puhul tuleb eelkõige jälgida värvi, paksust ja kuju,“ rõhutas arst. 

Oma küüneprobleemidest rääkis saates Kaur, kes on hobi korras jalgpalli mänginud suurem osa oma elust. Mängurõõmu on aga viimase kümne aasta jooksul hakanud varjutama erinevad traumad, mispärast on noormees pidanud korduvalt treeninguid katkestama. Kui Kaur on varba ära põrutanud, läheb küüs esmalt siniseks ja punaseks, misjärel see sootuks ära tuleb. Hullematel juhtudel on näha ka mäda.

Kaur on küüneprobleemidega leppinud, et jalgpalli edasi mängida. Kuid kõndida on valus ning olukord on raskendanud ka kingade kandmist ning ujumas käimist.

Dr. Konno sõnul võiks küünt edaspidi lühikesena hoida ja proovida küüs trenni ajaks kinni teipida.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)