Viljatusprobleemidega mees: viga oli minus

Viljatusprobleemidega mees: viga oli minus

Nüüdseks kahe lapse isa pidas oma tervist suurepäraseks ning ei osanud kahtlustadagi, et tal on probleeme viljatusega.

Seekordses saates rääkis oma loo Oliver, kel selja taga kolm abielu. Tema lugu sai alguse siis, kui esimese abikaasaga lapsi sooviti. Kahe aasta jooksul aga midagi ei juhtunud. Oodatud last ei tulnud ka teises ega kolmandas abielus.

Mees pidas enda tervist suurepäraseks ega osanud midagi kahtlustada. Katse last saada ebaõnnestus ka neljanda naisega. Ühel hommikul palus naine mehel pöörduda meestearsti poole. Analüüside tulemused olid mehe jaoks jahmatavad: sperma kogus oli väike ning uuringust selgus, et probleemi põhjus oli geneetiline. Sugurakud olid mehel olemas ning naisele tehti kunstlik viljastamine – mees saab olla laste bioloogiline isa.

Dr. Margus Punabi sõnul võivad viljatust põhjustada mitmed tegurid. Üks on geneetilised haigused ning üsasisene kasvukeskkond – näiteks raseda naise suitsetamine vähendab sündiva poeglapse viljakust umbes 20%. Olulised tegurid on ka mehe elustiil: nii suitsetamisel kui unepuudusel on oma mõju. Samuti soodustavad viljatust erinevad haigused nagu munandi laskumishäired või munandikoti veenilaiendid. Dr. Punab toob välja ka suurima probleemi - sugutrakti põletikud.

Küsi meestearstilt nõu siit.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)