Viljatus – kas ainult naiste probleem?

Viljatus – kas ainult naiste probleem?

Kuigi Eesti meeste viljakus on Euroopas üks paremaid, on siiski soovitud laste saamisega probleeme umbes 10% Eesti peredest.

Kolmandikul juhtudest on probleem naistes ja kolmandikul  meestes. Viimase kolmandiku moodustavad mõlema osapoole haigused.

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestearst dr. Margus Punabi sõnul leiab igal aastal kliinikusse tee 900 kuni 1100 uut patsienti, kes pöörduvad arsti poole viljatuse probleemiga. „Meestepoolne viljatus on olnud aktuaalne just poole sajandi jooksul. Uuringud on näidanud, et viimase kolmveerand sajandi jooksul on meeste viljakus langenud rohkem kui kaks korda,“ rääkis arst.
 
Dr. Punab tutvustas saates ka androloogi põhilist tööriista – orhidomeetrit, mille abil on võimalik hinnata munandi mahtu:  „Meeste viljatuse hindamisel on munandi maht kõige tähtsam.
Eesti meeste viljakus ja munandimaht on Euroopas üks paremaid,“ rääkis dr Punab.

Et tuvastada viljatust või viljakust, tehakse ka hormoonuuring ja spermaanalüüs.

Mehel endal on viljakust raske hinnata. Dr. Punabi sõnul on soovitav uuringus käia vähemalt üks kord regulaarses kontrollis, vanuses 17-20, et leida probleemid, mis võiksid viljakust mõjutama hakata. 

Küsi meestearstilt nõu siit.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib?
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad?