Kuidas peavalu ravida?

Kuidas peavalu ravida?

Peavalu puhul toovad leevendust käsimüügist saada olevad ravimid. Need aitavad sageli ka migreeni puhul. Samas pole paraku tänasel päeval võimalik migreeni täielikult välja ravida.

„Käsimüügis olevad tabletid suudavad hästi mõjuda umbes veerandile inimestest, kelle migreen on healoomuline. Pingetüüpi valu tundvad inimesed peavad aga paraku kasutama retseptiravimeid,“ tutvustas Eesti Peavalu Seltsi president neuroloog dr. Mark Braschinsky tuntumaid ravimeetodeid. Kuigi migreeni ei saa täielikult välja ravida, on terve rida ravisoovitusi, millega haiguse kulgu oluliselt paremaks teha.

Dr. Braschinsky sõnul ei tule mõiste „pingetüüpi peavalu“ pingelisest elust meie ümber, vaid sellest, et peavalu tundvatel inimestel on valude ajal või nende vahel kaelalihaste kõrgenenud toonus ehk pinge.

Selleks, et peavalu ei vaevaks, anti saates soovitus tegeleda spordiga, jälgida, et töö- ja puhkeaeg oleks tasakaalus ning rõhutati, et valu ei pea kannatama.

Üks levinud meetod, kuidas peavalu või pingeid leevendada, on akupunktuur. Nii näidatigi seekordses saates assistent Agnese peal massaaži tervendavat jõudu.

Tohter Olaf näiteks kuulub aga nende õnnelike inimeste hulka, kes pole kunagi peavalu tundnud ja kelle jaoks peavalu on täiesti võõras teema.

Loe peavalu kohta lähemalt siit
Milline peavalu sul on? Vaata siit
Testi migreeni 
siin

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib?
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad?