Andrus Vaarik on migreeniga võidelnud terve elu

Andrus Vaarik on migreeniga võidelnud terve elu

Peavalu on peamine arsti poole pöördumise põhjus - pingetüüpi peavalude all kannatab 80 – 90 % inimestest. Tuntud näitleja Andrus Vaarik on migreeni pidanud taluma juba lapseeast saati ning saates rääkis ta oma kogemusest ägedate peavaludega.

„Kui harvaesinevat peavalu nimetatakse pigem häireks, siis migreen kuulub juba tõsisemate närvihaiguste hulka“, tutvustas Eesti Peavalu Seltsi president neuroloog dr. Mark Braschinsky.

Näitleja Andrus jagas saates oma kogemust, kuidas migreen on tema igapäevaelu mõjutanud. Ägedad haigushood algasid juba lapsepõlves. „Teadsin, et mul läheb süda pahaks, nägemine kaob poolenisti ära, siis see taandub ja tuleb ränk peavalu,“ meenutas ta. Alates teismeeast muutus migreen rängemaks ja painas kord kuus.

Migreenihoogu seostab näitleja pinge langusega. Nii kirjeldas ta ka lavakunstikooli aegset elurütmi, kus alati peale eksamit oli tunda tugevat peavalu.

Ühtki etendust pole Vaarik migreeni tõttu ära jätma pidanud. Küll aga tunnistas ta, et on etendusi andnud nii, et esimeses vaatuses ei näe peaaegu kedagi ja teises vaatuses on tabanud teda peavalu.

„Migreen on küll kurnav ja piinav, aga ei tapa – siis ma ei kartnud teda enam,“ rääkis Vaarik oma haigusest. Vaarik peab end õnnelikuks juhuseks ka seetõttu, et aastatega ta migreen regresseerub ja on pea märkamatu.

Loe peavalu kohta lähemalt lähemalt

Milline peavalu sul on? Vaata siit

Testi oma 
migreeni

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib?
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad?