Mul on kõrvetised

Mul on kõrvetised (2)

"Tohter Olafi" saatekülaline palus arsti selgitust, millised on kõrvetiste sümptomid ja ravivõimalused?

Perearst Katrin Martinson selgitas, et kõrvetisi iseloomustab tulitav ja põletav valu, mis tuleb ülakõhust rinnaku tagant üles neelu suunas. Haiguse taga on  maohappe jõudmine aluselisse söögitorru. Kui hape satub sinna, kuhu ta ei pea, tekitab see ärrituse, valu, põletiku, mõnikord ka haavandid.

Normaalolukorras peab toidu liikumine toimuma ülevalt alla. Sulgurlihas, mis asub söögitoru ja mao vahel, peab tagama selle, et hape üles ei jõua. Situatsioonid, mis soodustavad happe liikumist vastassuunas, on kindlasti ülekaal, samuti söömine enne pikali heitmist ehk siis hilisõhtused toidukorrad.

Mõistlik on neid olukordi analüüsida ja muuta. Lisaks on võimalik haigust ravida erinevate ravimitega, rääkis dr Martinson.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)