Hormoonravi ja kaalus juurde võtmine

Hormoonravi ja kaalus juurde võtmine

Kui naisel on eemaldatud emakas ning hormoonravi ei tehta, siis miks mõned naised ikkagi võtavad kaalus juurde?

Naistearst dr Galina Litter selgitas, et kui munasarjad on eemaldatud, on vajalik ka hormoonasendusravi. Kui on eemaldatud emakas emakakaelaga või ilma, siis see ei ole vajalik.

"Tegelikkuses eemaldatakse noortel naistel munasarju väga harva. Hormoonravi soovitatakse naistele kehas toimuvate ebakõlade tekke tõttu," rääkis arst. 

Arst rõhutas, et antud küsimuse juures tuleb silmas pidada ka vanust: "Kõige tõenäolisem kaalutõusu põhjus on organismi vananemine. Jälgida tuleb elustiili, toitumist ja liikumist".

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)