Neerukivid võivad tekitada suuremat valu kui sünnitamine

Neerukivid võivad tekitada suuremat valu kui sünnitamine

Kui uriin sisaldab verd, tuleks pikemalt mõtlemata pöörduda arsti poole. Selle probleemi üks põhjustest võib olla neerukivi.

Idamaade meditsiinis peetakse neerusid südamest tähtsamakski.

Neerukividest tingitud selja- ja küljevalud võivad võrreldavad olla isegi sünnitusvaludega. Tohter Olaf ja assistent Maiu tõid vaatajateni tavalistele kividele sarnanevad neerukivid ning neerud, mida habras abiline ka lahata võis.

Neerukivid tekivad neeru sees ning need peavad liikuma läbi kusejuha. Kui nad aga peenikesse juhasse kinni jäävad, võib seda võrrelda läbi kokteili kõrre imetava hernega. See tähendab, et uriinil pole võimalik kivide juhasse kinnijäämisel enam edasi liikuda, mis põhjustabki tugevat valu.

Neerukivide teket aitab ennetada vee joomine - päevas kuni kahe liitri vee joomine aitab suurendada uriini kogust ning loputada välja väiksemad osakesed, millest võivadki neerukivid tekkida.

Lisaks soovitab Tohter Olaf süüa magneesiumirikkaid toiduaineid, näiteks päevalilleseemned, nisu- ja kaerakliid.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)