Arst: meeste õllekõht tuleb vähesest liikumisest

Arst: meeste õllekõht tuleb vähesest liikumisest

Kõhuõõnde kogunev rasv on ohtlik ning võib soodustada tõsiste terviseprobleemide teket.

Endokrinoloog dr. Marju Past tõi saates välja, et kõhuõõne rasv, mida kutsutakse ka vistseraalseks rasvaks, on ohtlik ning võib olla üks peamisi tervisliku seisundi halvenemise põhjusi.

Pasti sõnul on meeste õllekõhu peamisteks tekitajateks liigne söömine ja vähene liikumine.

Vööümbermõõt võiks arsti sõnul meesterahvastel olla alla 94cm. „Vistseraalne rasv on hormonaalne ning toodab erinevaid põletikubaktereid, mis aitavad kaasa nii vererõhu tõusule kui suhkruhaiguse tekkele. Sel puhul pole enam kaugel ka insult ja infarkt,“ nentis dr Past. 

Õllekõhust vabanemiseks soovitas arst jälgida oma toitumist ja füüsilist koormust.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)