GDA märgistus tootepakenditel suunab teadlikult toituma

GDA märgistus tootepakenditel suunab teadlikult toituma

Tarbijaid kutsutakse üles tähelepanu pöörama toiduainete pakenditel olevale GDA-märgistusele ning tegema seeläbi igapäevamenüü osas tervislikke ning läbimõeldud valikuid.

Eesti  Toiduainetööstuse  Liit alustas koos toidu- ja joogitootjatega GDA ( Guideline  Daily  Amounts)  märgistust tutvustava teavitusprojektiga, mille eesmärk   on  informeerida  tarbijaid  rahvusvaheliselt  laialt  kasutatava märgistuse  olemusest ja kasuteguritest.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhi Sirje  Potisepa  sõnul  näitavad erinevad uuringud, et teadlik toitumine on jätkuvalt  tõusev  trend  ka  Eestis  ning  on  loomulik, et tootjad peavad tarbijaile  selle  jälgimise  võimalikult lihtsaks tegema. „GDA toiduainete märgistamise mudel on lihtne, arusaadav ja hõlpsasti jälgitav ning seetõttu on  see  leidnud  toetuse  ka  meie  toiduainete  tootjate poolt,“ kinnitas Potisepp.   Potisepp   lisas,   et  aastaga  on  GDA-märgistuse  kasutamine hüppeliselt   kasvanud   ning   see  loob  inimestele  veelgi  laialdasemad võimalused teadlikult ja planeeritult toituda.

GDA  toitumisjuht  annab tarbijale kiiresti ja arusaadavalt kogu vajamineva teabe: pakendi  esiküljel  on välja toodud, kui palju üks toidu- või joogiportsjon sisaldab  toiduenergiat  ja  kui  suur  on energia osatähtsus soovitatavast päevasest  kogusest.  Pakendi  tagaküljel on tervise seisukohalt tähtsamate toitainete  kogused  ja  osatähtsused  portsjoni kohta. Lisaks on toodud ka informatsioon 100g või 100 ml kohta. Seda eelkõige nende toitainete lõikes, mis on tervise seisukohalt kõige olulisemad – suhkur, rasvad, sool jt.

Samal teemal:
10 soovitust mitmekesiseks toitumiseks
Pakendid hoiatavad kuue toiduvärvi eest

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada