Toitumispäevik – hea abimees tervisesõbrale

Toitumispäevik – hea abimees tervisesõbrale

Tervise Arengu Instituudil on valmis saanud elektroonilise toitumise andmekogu, mis aitab oma toitumisharjumusi jälgida ja analüüsida.

Kasutajaks registreerudes on võimalik täitma hakata enda toitumispäevikut. Kui on päeva jooksul vajaminev energia välja arvutatud, siis saab oma toidud programmi sisestada. Selleks, et päeviku pidamine lihtsam oleks, saab valida etteantud toitude hulgast või kokku panna oma menüü. See tähendab, et saab ka endale meelepäraseid retsepte  analüüsida, leidmaks, palju lemmikroast vitamiine saab. 
 
Vastuseks annab päevik ülevaate, palju on tarbitud rasvu, süsivesikud ning valke. Päevik annab põhjaliku pildi, kas neid on normaalses koguses, liialt palju või liialt vähe.

Samuti on juures soovitused, mida peaks lisaks sööma, et saada vajalik kogus hetkel menüüs puudujäävatest toiduainetest.

Andmebaas koosneb tegelikult kolmest osast: toidu koostise andmebaasist, toitumise analüüsimise programmist ning toitumisuuringute andmebaasist. Neist toitumise analüüsimise programm on see, mis võimaldab analüüsida oma menüü energia- ja toitainete vastavust toitumissoovitustele. Toidu koostise andmebaas sisaldab andmeid ligi 2000 enimtarbitava toidu energia ja 57 toitaine sisalduse kohta.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada