Perearst: koolieelikutega tuleks sagedamini läbivaatusel käia

Perearst: koolieelikutega tuleks sagedamini läbivaatusel käia

Perearsti juures käiakse lastega tavaliselt piisavalt sageli kahel esimesel eluaastal, kuid ka vanemate lastega tuleks perearst Katrin Martinsoni sõnul seda teha vähemalt kord aastas.

Linnamõisa perearstikeskuse perearst Katrin Martinson rääkis intervjuus ETV saatele "Terevisioon", et lapse esimesel eluaastal kohtub tema ja tema pere perearstiga vähemalt kümme korda. Tihedad on kontaktid ka lapse teisel eluaastal, kuid hiljem kipuvad need liiga harvaks jääma, vahendab ERR.

"Esimese kahe aasta jooksul me kohtume palju ja siis on ka hea meeles pidada, millal järgmine kord perearsti juurde peaks tulema. Aga alates teise eluaasta täitumisest kuni koolini tekib selline auk - selles mõttes, et me tahaksime lapsi näha üks kord aastas. Mina oma nimistu vanematega olen teinud kokkuleppe, et umbes lapse sünnipäeva paiku tahaksin ma nendega kohtuda, hinnata siis lapse arengut, vaimset ja füüsilist tervist, kasvamist. Ja meeldetuletuse peale enamik lapsevanemaid oma lapsega ka kohale tuleb," rääkis Martinson.

Martinsoni sõnul tuleks kuni kooliminekuni käia lapsega perearstikeskuses vähemalt kord aastas. Edasi jääb lapse iga-aastane ülevaatamine kooliõe ülesandeks. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

key´ity
31.07.12 13:09
suvakas ja mõtetu
-239
   
+235

Lisa kommentaar

Saada