Perearstid: lastetoetused võiks olla seotud tervisekontrolliga

Perearstid: lastetoetused võiks olla seotud tervisekontrolliga

Eesti perearstide selts (EPS) kavatseb teha sotsiaalministrile ettepaneku siduda lastega tervisekontrollis käimine vanemahüvitise ja muude lastetoetustega: kes last perearsti juurde tervisekontrolli ei vii, toetust ei saa.

"See paneks lapse huvidele mõtlema needki vanemad, kes lapsi sotsiaaltoetustest ära-elamiseks kasutavad," leiab EPS juhatuse liige Anneli Talvik. "Kui perearst näeb, et laps on hooletusse jäetud, ta on alatoidetud, väärkoheldud või eiravad vanemad muul moel arsti nõuandeid, riskides pöördumatu tervisekahjustuse tekitamisega lapsele, sisestab arst vastava info digilukku. Süsteemi loomine, mis aitaks sel puhul toetuste väljamaksmise peatada, on ainult tahtmise ja tehnika küsimus," arvab perearst.  

Eesti laste tervisekontrolli probleem peitub Talviku sõnul selles, et perearstidel on küll kohustus lapsi jälgida, kuid vanematel pole mingit kohustust lapsi jälgimisele tuua. Järjepidevaid ja sagedasi kontrolle on vaja selleks, et võimalikult vara märgata kõrvalekaldeid, aga ka näiteks väärkoheldud laste sinikaid või alatoitumust, kirjutab Talvik Eesti Päevalehes.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada