Tiina Talvik: Eesti on laste vigastuste ja õnnetusjuhtumite poolest Euroopas esikohal

Tiina Talvik: Eesti on laste vigastuste ja õnnetusjuhtumite poolest Euroopas esikohal Pildil Tiina Talvik. Foto: Scanpix

Eesti lastega juhtub Euroopas kõige rohkem annetusi. Seda trendi suurendavad üha popimaks muutuvad laste action-sünnipäevad.

Üha popim on sünnipäevi pidada mängutu­bades, seiklusparkides, tuubiradadel, uisuhallides ja ujulates, kirjutab Eesti Ekspress. Hiljuti kardirajal ohtu sattunud tüdruku vanemate meelest on ohutus laste action-sünnipäevadel laiem probleem.

Tartu Ülikooli Kliinikumi staažikas lastearst, emeriitprofessor Tiina Talvik kinnitab, et Eesti on laste vigastuste ja õnnetusjuhtumite poolest Eu­roopas esikohal. Iga viies laps satub trauma tõttu haiglasse. Neist 20 protsendil on rasked vigastu­sed: peapõrutused, mürgistused, põletused.

Statis­tiliselt saavad lapsed enim viga liikluses ja kodus, kuid siiski üha rohkem ka atraktsioonidel. Viimase aja "mood" on batuudivigastused. Meedikute sõnul on väikelaste traumade põhjus vanemate hoolima­tus, järelevalve puudumine või vähene ohutunne.

Pildil Tiina Talvik. Foto: Scanpix

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada