Kumb valida: terviselaen või tervisekindlustus?

Kumb valida: terviselaen või tervisekindlustus?

Kuigi Eesti ravikindlustussüsteem tagab tasuta ravi, ei piisa ravikindlustusest alati vajalike ravikulude katmiseks. Lahendusi pakuvad valikulised ravikindlustused ning terviselaenud, mis aitavad erakorralisi ravikulusid või meditsiiniteenustele tehtud väljaminekuid katta. Kumb oleks aga mõistlikum?

Vabatahtlik ravikindlustus tagab kiire ravi

Isegi, kui põhilised ravikulud katab riiklik ravikindlustus, ei pruugi see olla piisav – järjekorrad on pikad ja arsti vastuvõtule pääsemine võib vahel olla väga keeruline. Vabatahtlik kindlustusleping erakindlustusseltsiga tagab mugava pääsu eriarsti juurde perearsti saatekirjata, valida saab sobivaima aja ning koha. Vabatahtlik kindlustus katab iga-aastased läbivaatused ja teatud määral ka hambaravi.

Vabatahtliku ravikindlustuse hind sõltub küll kindlustatava vanusest, kuid üldiselt jääb kindlustusmakse suurus aastas mõnesaja euro piiresse. Selle mõnesaja euro eest on aga võimalik katta tuhandetesse eurodesse ulatuvad ravikulud. Taoline turvatunne ning teadmine, et pääsed  alati arsti vastuvõtule, on selged eelised, mis panevad paljud vabatahtliku ravikindlustuse tegemist kaaluma.

Teisalt tähendab ravikindlustus pidevaid makseid, mis võivad koormavaks muutuda. Eriti olukorras, kui raviteenuseid ei ole ka konkreetselt vaja nii tihti kasutada.

Pidevate kindlustusmaksete asemel võib teine võimalus ravikulude katmiseks olla terviselaen.

Terviselaen kui hea varuvariant

Terviselaen on hea valik pigem siis, kui konkreetsed haiguskulud silmapiiril terendamas ning väljaminek tuleb teha üsna pea. Samuti sobib terviselaen üksikuteks protseduurideks, kas või näiteks hambaraviks.

Ravikindlustus tagab pideva kindlustunde ja teadmise, et hädaolukorras on kiire ravi tagatud, terviselaen seevastu sobib pigem suuremateks kuludeks. Teisisõnu - kui üks tagab pigem pideva turvatunde, siis teine on nagu varuväljapääs.

Perioodilised ravikindlustusmaksed võivad näida ebaotstarbekad, kui konkreetset arstiabi vajadust ei ole ning riiklik ravikindlustus on olemas ja katab põhilised vajadused. Sel puhul on terviselaen hea lahendus neis olukordades, kus riiklik ravikindlustus kulusid ei kata. Laenu abil saab meditsiinikulud jaotada pika ajaperioodi peale ning ravikulude pärast ei pea muretsema.

Nagu iga laenuteenuse puhul, ei tohiks ka terviselaenu alahinnata – tegemist on siiski rahalise kohustusega. Seetõttu tuleks terviselaenu taotlemine korralikult läbi mõelda. Kalkuleerimisel on abiks näiteks laenukalkulaator, mis näitab laenu eeldatavat kulukust. Nii mõistad paremini, kui kulukaks laen võib muutuda ning kas see kohustus on pikas perspektiivis jõukohane. 

Haigus ei hüüa tulles, seega tuleks tervisekindlustuse ja -laenu puhul kaaluda võimalikke variante ning valida endale sobivaim. Tervis on meie kõige hinnalisem vara ja seetõttu ei tohiks jätta valiku tegemist hetkeks, kui haigus juba kimbutab. Teadmine, et häda korral ei pea muretsema raha pärast, vaid saab keskenduda oma tervisele, annab südamerahu.

Artikli ilmumist toetab financer.com.  

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada