Regionaalhaiglas nüüd avatud rinnakabinet

Regionaalhaiglas nüüd avatud rinnakabinet

Põhja-Eesti Regionaalhaigla avas rinnakabineti: tegemist on omalaadse teabetoaga, kuhu saavad pöörduda naised, kel on küsimusi või probleeme rindade tervise teemal.

Radioloogiakeskuse juhataja ning rinnakabineti loomise üks initsiaator dr Maret Talk rõhutab: „Püüame luua omalaadset rinna teabetuba, kust saab rinnaküsimustes asjalikku infot. Rinnakabineti loomisega astume sammu patsiendile lähemale – teeme talle juurdepääsu nõustamisele võimalikult lihtsaks.“

Rinnakabinet ongi mõeldud näiteks neile naistele, kes ei kuulu sõeluuringu sihtgruppi. Dr Talk viitab, et Eestis toimib rinnavähi sõeluuring, mis on väga vajalik. „Aga samas näitab haigestumise vanuseline statistika, et rindu peaks kontrollima olulisemalt laiemas eagrupis kui seda tänane skriining võimaldab“, märgib dr Talk.

Rinnakabinetti saavad naisi suunata perearstid, eriarstid ja ämmaemandad ning nõustamisele saavad naised tulla saatekirjata. Pärast konsultatsiooni suunatakse patsient vajadusel edasi uuringutele ja rinnaspetsialistide vastuvõtule. Rinnakabineti õde-nõustaja vastuvõtule saab registreeruda telefonil  617 1049 või haigla kodulehel www.regionaalhaigla.ee asuva digiregistratuuri kaudu.
Rinnakabinet töötab E, T, K kella 10-16 ja N kella 12-18.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada