PIP impantaatidega naistel soovitatakse pöörduda kirurgi poole

PIP impantaatidega naistel soovitatakse pöörduda kirurgi poole

Terviseameti meditsiiniseadmete osakonnaga on praeguseks ühendust võtnud 12 inimest, kellele on paigaldatud Poly Implant Prosthesis (PIP) rinnaimplantaat.

Terviseamet jätkab info kogumist ning on tänulik igasuguse probleemiga seotud info eest. Peamiselt on oodatud info, millal ja kus on Eestis probleemseid implantaate paigaldatud. Kuna PIP implantaadid on tuntud ka „M-implant“ (tootja Rofil Medical International) nime all, siis on oodatud ka selle tootega seotud informatsioon.

Terviseamet soovitab lähtuda Prantsusmaa Töö- ja Terviseministeeriumi soovitustest seoses PIP impantaatide võimaliku tervistkahjustava mõju suhtes. Naised kellele on paigaldatud PIP implantaadid peaksid esmalt pöörduma konsultatsiooni saamiseks oma kirurgi poole, et kaaluda võimalikku  implantaadi eemaldamist.

Enne ükskõik mis põhjusel implantaadi eemaldamist tuleks teha vajalikud diagnostilised uuringud sh mammograafia ja ultraheli. Kindlasti tuleks arsti poole pöörduda iga häiriva muutuse korral- valu, punetus jmt.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada